Derbi susret 16. kola Telekom 1. CFL u kojem su snage odmjerili Sutjeska i Budućnost završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Neriješenim ishodom susreta odigranog na Gradskom stadionu u Nikšiću današnji rivali ne mogu biti zadovoljni u potpunosti – Sutjeska je ostala na čelu tabele, ali je razlika u odnosu na gradskog rivala, ekipu Čelika samo dva boda, dok je Budućnost ostala na šest bodova od lidera šampionata.

Nikšićani su na odmor otišli sa golom prednosti i igračem više u polju. U 17. minutu Darko Karadžić je donio prednost domaćinu dok je pet minuta prije kraja prvog dijela zbog dva žuta kartona igru morao da napusti Boris Cmiljanić.

Budućnost je na vrijeme izgjednačila, u osmom minutu nastavka efektnim pogotkom Marka Ilinčića ali gosti nisu uspjeli da u potpunosti preokrenu rezultat susreta.

Sutjeska – Budućnost 1:1