Ženska fudbalska reprezentacija poražena je u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kanadi na gostovanju najboljim fudbalerkama Turske rezultatom 3:1.

„Crvene“ su u Izmiru pružile snažan otpor favorizovanom protivniku, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne četvrti poraz u kvalifikacijama za SP 2015. godine.

Domaćin je imao terensku inicijativu tokom većeg dijela susreta, u čemu im je pomogao rano postignut prvi pogodak. Mreža Marije Žižić zatresla se u 11. minutu nakon udarca Segvi Činar.

Nastavak susreta donio je tri pogotka od kojih su dva djelo Turkinja a jedan „crvenih dama“. Prednost domaćina povisila je Jagmur Uraz u 68. minutu  da bi 17. minuta kasnije Erbu Topču postigla i treći pogodak za selekciju Turske.

Jedini pogodak za našu selekciju postigla je kapiten Marija Vukčević u sudijskoj nadoknadi vremena.

Naredni meč izabranice Zorana Mijovića odigraće 05. aprila 2014. godine u gostima protiv selekcije Engleske, koja je trenutno prvoplasirana ekipa u grupi 6 sa 12 osvojenih bodova.

Turska – Crna Gora 3:1