Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom meču kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2015. godine na gostovanju selekciji Bjelorusije rezultatom 3:1.

Naša najbolja selekcija odigrala je prvi zvanični meč u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, a prvi pogodak za naš ženski nacionalni tim postigla je Marija Vukčević u 69. minutu susreta.

Bjeloruskinje su u prvom dijelu susreta dva puta tresle mrežu našeg tima – prvi pogodak postigla je Ana Pilipenko već u drugom minutu, da bi u posljednjem minutu prvog dijela Anastasija Harlanova povećala prednost svog tima.

Selekcija Zorana Mijovića smanjila je zaostatak golom kapitena Marije Vukčević, ali su domaće igračice u finišu susreta preko Ekatarine Akvimovič postigle i treći pogodak i riješile pitanje pobjednika.

Naše najbolje igračice kvalifkacije nastavljaju u četvrtak, 31. oktobra 2103. godine utakmicom protiv Ukrajine u Nikšiću.

Bjelorusija – Crna Gora 3:1