Aktuelni šampion Sutjeska pobjedom je krenula u odbranu titule prvaka Telekom 1.CFL za sezonu 2013/14. Nikšićani su pred svojim navijačima savladali Mornar sa 2:0, golovima Isidorovića i japanskog internacionalca Masata.

Pobjedu na startu sezone upisao je i drugi nikšićki predstavnik - Čelik je u gostima savladao Rudar sa 2:1 i najavio velike ambicije. Gosti su poveli golom Ivanovića u 19. minutu na koji je odgovorio Kaluđerović, da bi prevagu svom timu donio Zorić sedam minuta prije kraja regularnog toka.

Pobjedu u gostima upisao je i Mogren, koji je pobijedio Grbalj u Radanovićima golom Radišića u finišu prvog poluvremena, a na premijeri je slavila i Zeta kojoj je pobjedu donio Orlandić u 47. minutu.

Golova nije bilo samo na Lugovima u Budvi gdje su Petrovac i Dečić podijelili bodove.

Posljednja utakmica prvog kola na programu je u nedjelju, kada će u gradskom derbiju snage odmjeriti Budućnost i Mladost. Meč će početi u 18 časova, a biće odigran pred praznim tribinama.