Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od domaćina Škotske na otvaranju turnira prve grupe kvalifikacija za WU-17 Evropsko prvenstvo sa ubjedljivih 5:1.

Škotske igračice su bile bolji protivnik u večerašnjem susretu, a presudila je mnogo bolja fizička pripremljenost u odnosu na našu selekciju koja je nije imala snage da isprati ritam protivnica u posljednjih 20 minuta utakmice. Domaće su povele golom Karle Džekson u osmom minutu, ali je naša selekcija uspjela da uzvrati preko Tamare Bojat nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu. Međutim, samo minut kasnije najbolja igračica utakmice Kristi Hauat je vratila prednost na stranu Škotske, nakon čega su ista igračica, Šantel Braun i Erin Katbert samo ovjerile ubjedljivu pobjedu svog tima.

- Sasvim zaslužena pobjeda domaćina. Naše djevojke se nisu najbolje snašle, a da znamo igrati pokazali smo krajem prvog i u prvih 15 minuta drugog poluvremena. Nakon toga došao je do izražaja bolji kvalitet i fizička pripremljenost domaće ekipe. Ostaje nam da se odmorimo i što bolje pripremimo za naredna dva protivnika - rekao je naš selektor Zoran Mijović.

Naredni protivnik naše selekcije biće Češka, koja je danas u uzbudljivom meču poražena od Sjeverne Irske sa 4:3. Utakmica će biti odigrana u nedjelju na Nort lodž parku u Formartinu sa početkom u 18 časova po našem vremenu.

Škotska - Crna Gora 5:1

Harlou park, Inverjuri
Gledalaca: 700

1:0 - Džekson 8', 1:1 - Bojat 47', 2:1 - Hauat 48', 3:1 - Š.Braun 61', 4:1 - Hauat 69', 5:1 - Katbert 72'

Pavićević - Crna Gora

Škotska: Rebeka Flaerti, Kortni Vajt, Sara Kleland, Džordži Raferti, Ebigejl Herison (od 73. Kauper Kejsi), Sara Robertson (od 41. Šantel Braun), Čelsi Kornet, Kristi Hauat (od 71. Laja Tvidi), Ališa Voker, Karla Džekson, Erin Katbert. Selektor: Polin Hemil.

Crna Gora: Zorana Kekić, Dijana Miljanić, Tina Begović, Nina Vujičić, Maja Mićunović, Ana Trutić, Martina Pavićević (od 69. Milica Drljević), Nikolina Mićunović (od 72. Milica Pavićević), Tamara Bojat (od 77. Stojana Filipović), Helena Božić, Miljana Rondović. Selektor: Zoran Mijović.