Fudbaleri Mogrena i Bokelja ostvarili su pobjede u prvim mečevima baraža za popunu Telekom 1. CFL.

Mogren je na stadion FK „Mladost“ upisao ubjedljivu pobjedu u odmjeravanju snaga sa Zabjelom rezultatom 6:1. Budvani su do trijumfa došli nakon preokreta, pošto su „republikanci“ u 31. minutu došli do prednosti pogotkom Miloša Rašovića. Četiri minuta kasnije Nikola Vujović je poravnao rezultat, da bi do odlaska na odmor Zarija Peličić donio prednost četi Branislava Milačića.

U 71. minutu Ratko Zec je povisio prednost Budvana, da bi se do kraja susreta u strijelce upisali Nikola Vujović (dva puta) i Miloš Milović.

Bokelj je pred svojim navijačima upisao minimalnu pobjedu u duelu sa Mornarom. Pitanje pobjednika riješio je Miloš Nikezić u prvom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu susreta.

Revanš mečevi igraju se u nedjelju u Budvi i Baru.

Zabjelo – Mogren 1:6