TROFEJ “ULCINJ 2009”: CRNA GORA – BUGARSKA 1:1

Kadetska reprezentacija Bugarske osvojila je prvo mjesto na međunarodnom prijateljskom U17 turniru “Ulcinj 2009” – Bugarska je u posljednjem kolu remizirala sa reprezentacijom Crne Gore (1:1) i tako zahvaljujući boljoj gol razlici osvojila prvo mjesto.

Gosti su poveli u 14. minutu kada je njihov najbolji igrač Tafradžijev iskoristio neodlučnost domaće odbrane i golmana Raičkovića, prvi stigao do lopte koja je dugo odskakala i smjestio je u mrežu “sokola”. Dogovor Crne Gore stigao je u 36. minutu preko Gardaševića koji je iz drugog pokušaja uspio da savlada Konova nakon sjajnog dubinskog proigravanja Vučinića.

Crna Gora je minut prije kraja imala idealnu priliku da upiše pobjedu, kada je sudija nakon prekršaja nad Isljamijem pokazao na bijelu tačku. Ipak, Kaluđerović je nonšalantno šutirao, pa je njegov udarac golman Konov odbranio bez problema.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je bugarski as Tafradžijev, najbolji golman je Makedonac Dimitrijevski, dok je odlučeno da titulu najboljeg strijelca ponese napadač Crne Gore Gardašević, iako je šest igrača postiglo po jedan gol.