U17 TURNIR “ULCINJ 2009” – BUGARSKA – MAKEDONIJA 2:1

Za prvo mjesto prijateljskog međunarodnog U17 turnira “Ulcinj 2009” boriće se Crna Gora i Bugarska. Poput naše selekcije i Bugari su uspjeli da savladaju čvrsti sastav Makedonije koji se kući vraća bez osvojenog boda – “lavovi” su na stadionu hotela “Olimpik” bili bolji od “crveno-žutih” sa 2:1.

Bugarska je povela već u petom minutu kada je najbolji igrač utakmice Tafradžijev odlično prošao po desnom krilu i sjajno “zavrnuo” za Boteva kojem nije bilo teško da glavom ubaci loptu u nebranjeni dio mreže. Prednost Bugara povećao je Čongarski u 52. minutu, takođe glavom, nakon skraćenog kornera.

I treći gol na utakmici postignut je glavom – Atanasov je osam minuta prije kraja odlično reagovao na prvoj stativi i sjajnim udarcem vratio neizvjesnost u meč, ali Makedonci nisu imali snage za potpuni preokret.

Turnir “Ulcinj 2009” završava se danas duelom Crne Gore i Bugarske, koji će odučiti i pobjednika ovog takmičenja. Meč počinje u 11.00 časova.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Bugarska – Makedonija 2:1 (1:0)

Ulcinj – Stadion: „Olimpik“.