CRNA GORA - ITALIJA 0:2

Aktuelni svjetski šampion Italija i drugi put je bila bolja od Crne Gore u kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. godine - "azuri" su u veličanstvenoj fudbalskoj predstavi pod Goricom savladali "sokole" sa 2:0.

U odsustvu kapitena Mirka Vučinića, izabranici Zorana Filipovića su pružili snažan otpor jednoj od najjačih selekcija svijeta, čime su učinili ponosnim navijače na prepunom Gradskom stadionu u Podgorici. Italija je zasluženo slavila, golovima Pirla i Pacinija, dok će naši još dugo žaliti za propuštenim prilikama i u najmanju ruku sumnjivim odlukama engleske sudijske četvorke. Prva u nizu sumnjivih odluka stigla je u desetom minutu kada je sudija Etkinson svirao jedanaesterac nakon neobjašnjivog poteza Bataka, koji je pod pritiskom Jakvinte igrao rukom u svom šesnaestercu. Andrea Pirlo, najbolji igrač utakmice, smjestio je loptu u mrežu nježnim dodirom koji je preskočio Poleksića.

Deset minuta kasnije engleski sudija ponovo je rasrdio navijače - Palombo je lošim povratnim pasom napravio probleme Kanavaru, što je Jovetić iskoristio da poleti ka golu domaćih, pa je kapiten "azura" bio prinuđen da ga ruši kao posljednji igrač odbrane. Kada su svi očekivali da Martin Etkinson pokaže crveni karton, Englez je iz džepa izvadio žuti i pokazao da mu ime asa Real Madrida više znači od pravila igre.

Crna Gora se nije dala, ali je Italija pokazala da nije slučajno svjetski prvak - sjajnom igrom u defanzivi, koja je lako krotila individualne pokušaje Jovetića, Vukčevića i društva, "azuri" su zatvorili sve prilaze svom golu i strpljivo čekali šansu iz kontranapada. Ona je stigla u 59. minutu, kada je Pacini, nakon sjajnog centaršuta Pepea, golom potpisao svoj debi u plavom dresu.

Najbolju šansu za naš tim propustio je Đalović, čiji je udarac sa desetak metara Bufon odbranio samo zahvaljujući fantastičnim refleksima...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Podgorica - Gradski stadion pod Goricom.
Sudija: Martin Etkinson (Engleska).

0:1 - Pirlo 10' (penal)
0:2 - Pacini 59'