Futsal selekcija Crne Gore završila je tekuću kalendarsku godinu pobjedom - u Goraždu je savladana Bosna i Hercegovina sa 6:5 , čime su se "sokoli" revanširali domaćinu za poraz od prije dva dana.

Crna Gora je dobro otvorila utakmicu golom Ćalasana u četvrtom minutu, da bi potpuno zagospodarila terenom u drugoj polovini drugog poluvremena kada je za osam minuta postigla čak pet golova. Domaćin se probudio tek u nastavku i, predvođen raspoloženim Mulahmetovićem, uspio da smanji zaostatak na samo jedan gol, ali to nije bilo dovoljno da izbjegne poraz. Naša selekcija je pobjedom u Goraždama prekinula seriju od pet vezanih poraza na prijateljskim utakmicama.

Futsal selekcija Crne Gore će u januaru igrati u preliminarnoj rundi kvalifikacija za UEFA futsal Euro na mini-turnu u Francuskoj, a za protivnike će, pored domaćina, imati selekcije San Marina i Gibraltara. Turnir u Francuskoj biće odigran između 22. i 27. januara.

Bosna i Hercegovina - Crna Gora 5:6

Prijateljska utakmica
18.12.2012.

Gradska dvorana, Goražde
Gledalaca: 500

Sudije: Pljevljak (BIH), Soknić (BIH).

0:1 - Ćalasan 4', 0:2 - Junčaj 12', 0:3 - Barović 13', 1:3 - Lalić 14', 1:4 - Ćalasan 15', 1:5 - Radmilović 18' (ag), 1:6 - Ćalasan 20', 2:6 - Mulahmetović 21', 3:6 - Mulahmetović 38', 4:6 - Mulahmetović 39', 5:6 - Radmilović 40'

Bosna i Hercegovina: Bahrduin Omerbegović, Nijaz Mulahmetović, Alen Lalić, Maid Ramić, Nermin Kahvedžić.
Igrali još: Tomo Bevanda, Marin Šunjić, Stanislav Galić, Dražen Novoselac, Anel Radmilović, Adel Demirović, Savo Andrić, Haris Skuhan, Ivan Matan, Radoš Čolić.
Selektor: Boro Matan.

Crna Gora: Dragoljub Despotović, Zoran Barović, Nikola Perović, Vladimir Vukčević, Ranko Novović.
Igrali još: Milovan Drašković, Darko Ćalasan, Milivoje Dondić, Bojan Bajović, Igor Jovanović, Nemanja Vukašinović, Miloš Bošković, Srđan Junčaj, Darko Zeković.
Selektor: Sveto Ljesar.