Fudbaleri Rudara savladali su na svom terenu Lovćen sa 3:0 i preuzeli čelo tabele od Sutjeske koja je u Baru igrala bez golova sa Mornarom.

Pobjedu Pljevljaka najavio je Jovanović u 20. minutu, da bi mirnu završnicu osigurao Krkeljić sa dva gola, u 80. i 84. minutu, čime je Rudar preuzeo prvo mjesto tabeli Telekom 1.CFL nakon 14. odigranih kola.

Kiks Sutjeske iskoristila je i Budućnost koja je na svom terenu savladala Grbalj sa 1:0 i tako se primakla liderskom tandemu na samo dva boda zaostatka. Gol odluke pod Goricom postigao je Flavio u 10. minutu, što je bilo dovoljno da Budućnost pokloni "varvarima" pobjedu za 25. rođendan ove navijačke grupe. Gol brazilskog internacionalca označio je i kraj nesavladivosti golmana Grblja Milete Radulovića koji je kapitulirao nakon 845 minuta.

Zeta je na svom terenu savladala Jedinstvo sa 2:1, golovima Orlandića i Koraća, i tako prepustila dno tabele ekipi Lovćena, dok je Petrovac na Starom aerodromu savladao Mladost sa 3:1.

Duel Čelika i Mogrena u Nikšiću završen je bez golova.

Zeta - Jedinstvo 2:1