Fudbaleri Sutjeske savladali su Rudar u posljednjem meču 13. kola Telekom 1. CFL rezultatom 3:0 i sa nova tri boda ponovo preuzeli lidersku poziciju od ekipe iz Pljevalja.

Derbi meč odlučio je Đorđe Šušnjar koji je postigao oba pogotka za svoj tim.
Mladi reprezentativac Crne Gore mrežu Pljevljaka načeo je u 75. minutu susreta da bi u sudijskoj nadoknadi vremena po drugi put pogodio metu čime je ovjerio pobjedu Sutjeske.

Rudar je u prvom poluvremenu susreta bio bolji rival i bliži vođstvu, ali su Krkeljić u četvrtom i Igumanović u 40. minutu umjesto mreže pogodili okvir gola Nikšićana.

Sa nova tri boda Sutjeska je nakon nedjelju dana provedenih na drugom mjestu na tabeli ponovo preuzela lidersku poziciju. Nikšićani imaju dva boda više od ekipe Rudara i četiri boda prednosti u odnosu na Budućnost i Čelik.

Sutjeska – Rudar 2:0