Fudbaleri Mladosti upisali su najubjedljiviju pobjedu u revanš mečevima osmine finala Kupa Crne Gore. Izabranici Miodraga Vukotića rezultatom 10:1 savladali su ekipu Pljevalja, koja nastupa u takmičenju Sjeverne regije. Duel na Starom aerodromu obilježio je Luka Rotković – napadač Mladosti čak sedam puta je tresao mrežu Pljevljaka.

Lovćen je bio ubjedljiv u odmjeravanju snaga sa Igalom. Cetinjani su pet puta tresli mrežu protivnika pred svojim navijačima i izborili plasman u narednu rundu najmasovnijeg takmičenja.

Nakon ubjedljive pobjede u prvom meču pred svojim navijačima, fudbaleri Mornara su upisali pobjedu i na gostovanju u Beranama. Interesantno, sva tri gola koja su viđena na Gradskom stadionu postigli su igrači domaće ekipe – Milunović i Vukićević su tresli sopstvenu mrežu, dok je Đukić matirao golmana gostiju iz Bara.

Sigurnu pobjedu upisali su fudbaleri Grblja na gostovanju Gorštaku. Tim iz Radanovića do pobjede je došao golovima u drugom poluvremenu koje su posgli Đalac (dva puta se upisao u strijelce) i Merdović.

Budućnost je upisala minimalnu pobjedu na gostovanju u Bijelom Polju i ovjerila plasman među osam najboljih ekipa u Kup takmičenju. Jedini pogodak na meču postigao je Radivoje Golubović u posljednjem minutu regularnog toka.

Duel Sutjeske i Zete završen je bez pobjednika, pa je plasman među osam najboljih ekipa izbrio tim iz Golubovaca – prvi meč odigran u Nikšiću završen je takođe bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Revanš meč osmine finala u kojem se sastaju Čelik i Rudar igra se u četvrtak sa početkom u 14.00 časova.

LOVĆEN – Igalo 5:0 (prvi meč 1:1)
Perutović 18', Padrov 24' (a.g.), Bogdanović 48', I. Pejaković 60', Turković 90'+
Berane – MORNAR 1:2 (prvi meč 0:4)
Đukić 83' – Milanović 59' (a.g.), Vukićević 75' (a.g.)
Gorštak – GRBALJ  0:3 (prvi meč 0:2)