RUSIJA  - CRNA GORA 7:1

Futsal reprezentacija Crne Gore pretrpjela je težak poraz na startu drugog kruga kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo – „sokoli“ su na premijeri u grupi 7 poraženi od selekcije Rusije rezultatom 7:1.

Naša selekcije bila je ravnopravan protivnik jakoj selekciji Rusije sve do 16. minuta, kada je odbrana  "sokola" prvi put kapitulirala. Mreža crvenih zatresla se nakon udarca Fukina. Samo dva minuta nakon pogodka protvnika, izabranici Sveta Ljesara imali su odličnu priliku da izjednače, ali je Gojković sa penala pogodio prečku. Uslijedila je kazna, pa je protivnik do odlaska na odmor pogodio još dva puta.

Dva gola "zbornaje" u prvih pet minuta nastavka bila su kraj nadanja da možemo uknjižiti povoljan rezultat na startu trunira koji se igra u Francuskoj. Nakon pogodaka Kardoza i Fukina, put do mreže ruskog golmana pronašao je Drašković. Do kraja susreta Rusi su pogodili još dva puta, a "sokoli" promašili još jedan penal. Ovog puta neprecizan je bio Božović.

Na otvaranju takmičenja u našoj grupi, domaćin turnira, selekcije Francuske, poražena je od Slovenije, rezultatom 3:2.

U drugom kolu reprezentacija Crne Gore sastaje se sa domaćinom turinra, selekcijom Francuske. Duel sa trikolorima igra se sjutra od 20 časova, dok će Slovenija i Rusija svoj meč početi u 18 čaosova. Pravo nastupa u duelu sa Francuskom tzobg kartona zarađenih u duelu sa Rusijom neće imati Perović i Barović.

Rusija – Crna Gora 7:1
1:0 – Fukin 16'
2:0 – Cistopolov 19'
3:0 – Sajahmetov 20'
4:0 – Karodozo 22'
5:0 – Fukin 25'
5:1 - Drašković 30'
6:1 - Sajahmetov 32'
7:1 - Kardozo 39'

Rusija: Zujev, Kardozo, Maevski, Kaetano, Agapov, Kamadijev,Sajahmetov, Fukin, Progonikov, Sistopolov, Timosenkov, Duskevič.

Crna Gora: Despotović, Bošković, Drašković, Bajović, Božović, Gojković, Barović, Novović, Vuković, Mugoša, Miković, Perović.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _