Fudbaleri Petrovca i Mornara napravili su veliki korak ka četvrtfinalu Kupa Crne Gore pošto su u prvim utakmicama osmine finala na svom terenu slavili ubjedljive pobjede. Petrovčani su pod Malim brdom savladali Mogren sa 4:0, dok su Barani na "Topolici" istim rezultatom slavili protiv Berana.

Duel prošlogodišnjih finalista pod Golubinjom završen je neriješeno - 1:1. Rudar je vodio golom Igumanovića do 90. minuta kada je Zorić izjednačio i donio svom timu veliku prednost pred revanš u Nikšiću. Istim rezultatom završen je i duel Igala i Lovćena. Gosti su poveli u 14. minutu preko Turkovića, a izjednačenje je potpisao Koprivica u 30. minutu sa bijele tačke.

Budućnost je teže nego što se očekivalo savladala Jedinstvo pod Goricom. Gosti su prvi dio igre riješili u svoju korist golom Boričića u 11. minutu, ali je domaćin uspio da preokrene u nastavku golovima Mugoše u 57. i Marka Vukčevića u 69. minutu.

Pobjede na svom terenu upisali su i Zeta, koja je savladala Sutjesku golom Krstovića u 70. minutu, i Grbalj, koji je pobijedio Gorštak zahvaljujući dvostrukom strijelcu Nikoliću.