Fudbaleri Čelika savladali su na gostovanju ekipu Rudara u posljednjem meču osmog kola Telekom 1. CFL. Metalurzi su slavili pobjedu rezultatom 3:1.

Izabranici Nikole Rakojevića imali su priliku da se izjednače sa Sutjeskom na liderskoj poziciji, ali su fubdaleri Čelika bili inspirisani u duelu sa drugoplasiranom ekipom šampionata.

Nikšićani su do pobjede došli nakon preokreta, pošto je Miroje Jovanović donio prednost domaćem sastavu pogotkom u 21. minutu susreta. Čelik je do izjednačenja došao sedam minuta kasnije preko Adrovića, da bi do kraja susreta mrežu Pljevljaka zatresli Simić i Kasapi.

Sa nova tri boda Čelik se izjednačio sa ekipom Budućnosti na trećoj poziciji, dok je Rudar i dalje ostao na mjestu broj dva sa tri boda manje u odnosu na Sutjesku.

Rudar – Čelik 1:3