Crnogorski futsal šampion Jedinstvo nije uspio da se domogne glavne runde kvalifikacija za UEFA Futsal kup -  tim iz Bijelog Polja poražen je od makedonskog Železareca u posljednjem kolu prve runde kvalifikacija sa 5:2.

Naš predstavnik je u prva dva kola ostvario maksimalan bodovni učinak, pa mu je za plasman u naredni krug trebao makar remi protiv domaćina. Jedinstvo je odlično otvorilo utakmicu i već nakon deset minuta imalo dva gola prednosti nakon pogodaka Barovića u šestom i Damjanovića u desetom minutu. Makedonci su, međutim, uspjeli da izjednače do poluvremena preko Leveskog i Gligorova, da bi u nastavku uz mnogo sreće stigli do ubjedljive pobjede i kvalifikacije.

Izabranici Gorana Koraća mogu samo da žale za velikim brojem propuštenih prilika - Jedinstvo je uputilo čak 39 šuteva na gol protivnika (domaćin je šutirao samo 13 puta), od čega čak 20 u okvir gola, ali je svoj dan imao golman kapiten Železareca Todorovski.

U drugom meču dana estonski Anži je savladao Bekentaš sa 3:2 i osvojio treće mjesto na turniru.

Jedinstvo - Železarec 2:5
Barović 6', Damjanović 10' - Leveski 11', Gligorov 16', Jovanovski 25', Aguši 36', Micevski 38'

Anži - Bekentaš 3:2