U finalu Kupa Crne Gore igraće Rudar i Čelik - epilog je današnjih revanš utakmica polufinala.

Branilac trofeja je remizirao pod Malim brdom sa ekipom Petrovca - 1:1 i tako odbranio dva gola prednosti iz prve utakmicen i plasirao se u finale, četvrti put u istoriji ovog takmičenja. Plasman u finale našeg najmasovnijeg takmičenja Pljevljacima je donio Igumanović u 35. minutu kada je kaznio grešku štopera domaćih Grbovića. Da ne bude sve sjajno za domaće pobrinuo se prvo Nestorović koji je napravio prekršaj kao posljednji igrač odbrane i dobio crveni karton u 58. minutu, da bi mu se minut prije kraja u svlačionici pridružio i Igumanović koji je igrao rukom u svom šesnaestercu i zaradio drugi žuti karton. Penal je izveo Muhović, ali je Mijatović zaustavio njegov udarac. U drugom minutu sudijske nadoknade isključen je i Bakoč koji je prvo dobio žuti karton zbog starta, a potom još jedan zbog prigovora. Brojčano nadmoćniji domaćin uspio je makar da izbjegne poraz u posljednjim trenucima meča kada je Čabarkapa pogodio nakon kornera.

Lider druge lige Čelik pred u prekrasnom ambijentu na stadionu Sutjeske savladao Jedinstvo sa ubjedljivih 3:0. Jedinstvo je prvi meč dobilo rezultatom 1:0. Čelik će tako postati prvi drugoligaš koji će igrati u finalu nacionalnog Kupa od sticanja nezavisnosti 2006. godine.Pobjedu domaćih najavio je Zorić prekrasnim golom u 14. minutu kada je nakon odličnog prodora po desnom boku sa 15-ak metara iskosa pogodio rašlje protivničkog gola, Isti igrač je bio zaslužan i za drugi gol, pošto je nakon njegovog šuta u 65. minutu lopta odbila do Ivanovića koji je umirio i sproveo u mrežu Bjelopoljaca. Osam minuta prije kraja utakmice, Kasapi je na asistenciju Jovovića otklonio sve nade gostiju da mogu stići do finala, ali je prilikom proslavljanja pogotka sa svojim navijačima skinuo dres i zaradio drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Finale je na programu 23. maja na Gradskom stadionu pod Goricom.

Petrovac - Rudar 1:1