Reprezentacija Crne Gore savladala je večeras u Podgorici selekciju Islanda sa 2:1. Pobjeda nad „ribarima“ bila je prvijenac u selektorskoj karijeri našeg selektora Branka Brnovića, a označila je i kraj neugodne serije od sedam utakmica bez trijumfa.

Naša selekcija je u prvom poluvremenu imala veliki posjed lopte, ali nije imala pravo rješenje za dobro organizovanu odbranu Islanđana. Hladno vrijeme i težak teren nisu pomogli, ali je nedostajalo i pravo rješenje u završnici, pa su opasnost po gol Magnusona bila samo dva pokušaji iz daljine Vukčevića  i jedan udarac Savića. Naša odbrana je, s druge strane, često bespotrebno komplikovala u predaji lopte ali gosti nisu znali da iskoriste slabosti u igri „sokola“.

U poluvremenu utakmice predsjednik FSCG Dejan Savićević je uručio Mirku Vučiniću trofej za najboljeg crnogorskog igrača u 2011. godini, da bi kapiten odmah po dolasku u igru pokazao da je nagrada otišla u prave ruke. Ulazak Vučinića i Bećiraja unio je veliku živost u našu igru, pa se golman gostiju Magnuson našao na velikim mukama. U 48. minut Bećiraj je sa ivice šesnaesterca pogodio prečku, nakon čega su Vučinić i Jovetić napravili nekoliko opasnih akcija.

Crna Gora je povela u 56. minutu – Vučinić je lansirao Vladimira Božovića po lijevom boku, nakon čega je uslijedio fantastičan centaršut koji je Jovetić bez većih problema smjestio u mrežu.

Uslijedila je serija sjajnih napada, ali i promašaja naše ekipe – Delibašić je u dva navrata loše šutirao iz sjajne pozicije, udarac Vučinića proletio je tik pored stative našeg gola, dok je oštar udarac Jovetića odlično odbranio golman gostiju.

U trenutcima dominacije našeg tima, gosti su stigli do pogotka. Strijalc je bio Finbogason koji je uspješno zaobišao neuspjelu ofsajd zamku „sokola“ i izašao sam pred Božovića koji je samo uspio da okrzne loptu na putu ka mreži.

Nakon promašaja Delibašića sa ivice peterca u 84. minutu, činilo da će „ribari“ odoljeti naletima „sokola“ i da će neprijatna serija utakmica bez pobjede biti nastavljena. Tako nije mislio Stevan Jovetić koji je tri minuta prije kraja regularnog toka majstorskim udarcem sa više od 20 metara neodbranjivo šutirao i stavio pečat na prvu pobjedu „sokla“ pod vođstvom Branka Brnovića.

Island do kraja utakmice nije uspio da ozbiljnije zaprijeti, a Brnović je dao priliku i vezisti Budućnosti Draganu Boškoviću da osjeti draž reprezentativnog fudbala. Naredno okupljanje „A“ selekcije zakazano je za maj, kada je na programu prijateljska utakmica sa Belgijom.

Crna Gora – Island 2:1