Lider T-Com 1.CFL Budućnost savladala je Lovćen sa 4:0 u posljednjem kolu jesenjeg šampionata i zasluženo osvojila titulu jesenjeg prvaka Crne Gore drugu godinu za redom. Simbolična titula do sada se pokazala se kao veliko opterećenje za crnogorske prvoligaše - samo je Mogren u sezoni 2008/09. bio šampion Crne Gore nakon što je bio lider i na zimskoj pauzi.

Lovćen je pod Goricom prvi put kapitulirao u 16. minutu kada je Radonjić pogodio nakon kornera, da bi pet minuta prije kraja prvog poluvremena Bošković nakon sjajne kontrole grudima udvostručio prednost svog tima. I treći gol Budućnosti je stigao nakon kornera - strijelac je bio Cicmil - da bi "poker" domaćih zaokružio najbolji igrač "plavih" Bošković iz penala koji je izborio Mugoša.

Rudar je u Podgorici savladao Mladost sa 2:0, ali nije dočekao kiks najvećeg rivala za titulu, pa na zimsku pauzu odlazi sa dva boda zaostatka za liderom. Pobjedu gostiju na Starom aerodromu najavio je Francišković u 57. minutu, kada je zatresao mrežu Mladosti moćnim udarcem sa više od 20 metara, da bi tačku na meč stavio Ivica Jovanović svojim sedmim golom u sezoni.

Velika drama viđena je u Petrovcu gdje je Mogren u sudijskoj nadoknadi stigao do pobjede nad odličnim domaćinom. Petrovčani su tokom većeg dijela utakmice bili bolji rival od Budvana, ali su do gola prvi stigli gosti i to u 58. minutu kada je Vujović iskoristio odličnu asistenciju mladog Bakića. Petrovac je uspio da uzvrati 15 minuta kasnije preko Zvicera, pa je meč ušao u dramatičnu završnicu u kojoj su spretniji bili gosti koji su golom Zeca u drugom minutu sudijske nadoknade stigli do druge uzastopne pobjede u gostima.

Mogren je tako prvu polovinu šampionata završio na trećem mjestu sa istom gol razlikom kao Zeta, koja je danas na Trešnjici savladala Dečić sa 1:0 zahvaljujući prekrasnom golu Peličića koji je u 43. minutu riješio utakmicu lob udarcem sa 20-ak metara. Aktuelni šampion je zadržao treće mjesto zahvaljujući boljoj gol razlici od tima iz Golubovaca.

Berane je pred svojim navijačima savladalo Bokelj sa 1:0. Gol odluke stigao je već u 12. minutu, kada je Tomović sa par koraka pretvorio u gol odličnu asistenciju Zejnilovića glavom.

I Grbalj je do pobjede nad Sutjeskom stigao zahvaljujući brzim golovima. Nikšićane je načeo Nikolić u 12. minutu nakon odlične akcije domaćih po desnoj strani, da bi tačku na meč samo dva minuta kasnije stavio Milić nakon loše intervencije odbrane gostiju. Idealnu priliku da vrati svoj tim u utakmicu imao je Marković u 34. minutu, ali je njegov udarac sa bijele tačke odbranio Radulović.

Berane - Bokelj 1:0