Budućnost je savladala Zetu sa 2:0 u derbiju 14. kola T-Com 1.CFL i vratila se na vrh šampionske trke. Podgoričani imaju isti broj bodova kao Rudar, ali bolju gol razliku od Pljevljaka.

Budućnost je relativno lako izašla na kraj sa ljutim rivalom, iako su prvu priliku na utakmici propustio domaćin i to u 29. minutu kada je snažan udarac Burzanovića odlično je zaustavio Agović. To je bilo praktično sve što je domaćin uradio na današnjoj utakmici - pet minuta kasnije Adrovič je propustio odličnu priliku, ali zato Orahovac nije pogriješio u 40. kada je efektnim golom kaznio veliku grešku domaćih igrača.

Budućnost je u drugom poluvremenu kontrolisala i igru i rezultat, a nagrada za bolju igru stigla je u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Dragan Bošković nakon duplog pasa sa Radonjićem, zapečatio sudbinu Golubovčana koji su prekinuli niz od osam utakmica bez poraza u dueli sa Podgoričanima.

Zeta - Budućnost 0:2