IZRAEL - CRNA GORA 2:3

Futsal reprezentacija Crne Gore popravila je loš utisak sa otvaranja takmičenja u grupi D kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo – „sokoli“ su u drugom kolu bili bolji od Izraela sa 3:2 čime su ostali u igri za mjesto koje vodi u naredni kvalifikacioni krug.

Poraz od Finske nije ostavio traga na našim momcima koji su od samog starta pokazali domaćinu da nema čemu da se nada. Seriju golova otvorio je Drašković spektakularnim udarcem sa 10-ak metara u 12. minutu, da bi u 24. minutu isti igrač nakon fenomenalnog prodora izborio penal iz kojeg je Božović duplirao prednost našeg tima.

Kada je Barović, dva minuta prije kraja meča, postigao i treći gol za naš tim činilo se da drame ne može biti. Ipak, Koen je u 39. minutu postigao dva gola i doveo svoj tim na prag senzacionalnog preokreta koji se, srećom po „sokole“, nije dogodio.

Dobra vijest za našu selekciju stigla je i sa druge utakmice naše grupe u kojoj je Finska savladala Tursku sa 2:0 i tako osigurala prvo mjesto na turniru. Mjesto u narednoj rundi zagarantovano je pobjednicima grupa, a dalje će i dvije najuspješnije drugoplasirane selekcije iz četiri kvalifikacione grupe.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Izrael – Crna Gora 2:3
0:1 – Drašković 12’
0:2 – Božović 24’ (kazneni udarac)
0:3 – Barović 38’
1:3 – L.Koen 39’
2:3 – L.Koen 39’

Izrael: Kats, Šarvit, El Makaješ, Hazan, Žišman, Šulkin, Sabag, Katzar, Kalif, L.Koen, Šusan, A.Koen.

Crna Gora: Despotović, Perović, Drašković, Gojković, Barović, Bošković, Novović, Božović, Zeković, Vuković, Mugoša, Bajović.