Aktuelni šampion Mogren savladao je u gostima Berane sa 4:2 i uhvatio priključak za vodećim tandemom T-Com 1.CFL. Budvani sada imaju pet bodova zaostatka za ekipama Budućnosti i Rudara koje su prvu trećinu šampionske trke završili sa po 26 bodova.

Budvani su tražili iskljupljenje nakon teškog poraza u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Crne Gore, pa su poveli već u šestom minutu preko bivšeg napadača Berana Ćulafića. Do kraja regularnog toka pogodili su Nikola Vujović i Šćekić, ali je prava uzbuđenja donijela tek sudijska nadoknada - prvo je Đorđević povećao prednost svog tima na 3:1 u drugom minutu nadoknade, da bi dva minuta kasnije Berane uzvratilo preko Tomovića. Ipak, minut kasnije Vujović je svojim drugim golom ugasio sve nade domaćih da mogu stići do boda.

Lovćen i Sutjeska su danas na Cetinju nastavili utakmicu koju je juče prekinula magla, a u novim uslovima bolje su se snašli domaći koji su golovima Stevovića u 50. i Jablana u 82. minutu upisali prvu pobjedu u sezoni.

Berane - Mogren 2:4