Reprezentacija Švajcarske savladala je večeras u Bazelu Bugarsku sa 3:1 i tako prišla našoj selekciji na tri boda zaostatka. Oba tima do kraja kvalifikacija očekuju po dvije utakmice, uključujući i međusobni duel na "Sent Jakobs parku" u oktobru.

Bugarska je prva povela u Bazelu, golom Ivanova u devetom minutu, da bi u drugom od pet minuta sudijske nadoknade Šaćiri izjednačio. Mladi napadač je do kraja meča još dva puta pogađao mrežu Mihajlova, a posao domaćoj ekipi olakšao je Milanov koji je u 65. minutu zaradio drugi žuti karton.

Engleska je na "Vembliju" imala velikih problema sa Velsom, ali je ipak uspjela da slavi minimalnu pobjedu. Gol odluke postigao je Jang u 35. minutu i tako odveo "gordi albion" na 17 bodova, šest više od drugoplasirane Crne Gore, ali sa utakmicom više od "sokola" protiv kojih će igrati 7. oktobra u Podgorici.

Švajcarska - Bugarska 3:1