Fudbaleri Budućnosti deklasirali su Zetu u derbiju trećeg kola T-Com 1.CFL sa 5:0 i tako preuzeli vrh tabele od aktuelnog šampiona Mogrena.

Izabranici Miodraga Radulovića održali su čas fudbala velikom rivalu, koji praktično nijednog trenutka nije bio dorastao protivnik raspoloženim Podgoričanima. Budućnost je odlično otvorila utakmicu, pa je već nakon 20. minuta imala dva gola prednosti. Oba puta strijelac je bio Golubović, oba puta nakon kornera koji je izveo Orahovac.

Potop Golubovčana najavio je Adrović na asistenciju Draška Božovića u 37. minutu, da bi nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu isti igrač izborio penal koji je u gol pretvorio Bošković. I nakon gola Budućnost je nastavila da napada i stvara prilike, ali zbog prevelike želje za atrakcijom na peti gol se čekalo do 85. minuta kada je Adrović svojim drugim golom stavio tačku na utakmicu.

Budućnost je tako preuzela prvo mjesto na tabeli sa tri pobjede u tri kola. Isti učinak, ali uz slabiju gol razliku ostvarili su Mogren i Petrovac.

Budućnost - Zeta 5:0
Golubović 17',20', Adrović 37',85', Bošković 53' (p)

Rudar - Bokelj 4:1