Fudbaleri Budućnosti opravdali su ulogu favorita na otvaranju T-Com 1.CFL - Podgoričani su savladali Grbalj sa 3:1 , pa sa velikim optimizmom očekuju nastavak trke za titulu.

Izabranici Miodraga Radulovića, međutim, dugo su lomili otpor solidnog protivnika koji je kapitulirao u 66. minutu kada je Orahovac majstorski pogodio iz slobodnog udarca. Samo dva minuta kasnije priča u Radanovićima bila je gotova, a strijelac je bio Adrović. Grbalj je najbliži golu bio u 74. minutu kada je Bećirović pogodio prečku, da bi samo minut kasnije Bošković postigao i treći gol za Budućnost nakon odličnog solo-prodora i asistencije Adrovića. Počasni gol za goste postigao je Milić, koji je preciznim udarcem glavom uhvatio na krivoj nozi golmana Agrovića.

Utakmice drugog kola na programu su 13. avgusta, sa početkom u 17.30 časova.