Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Španije sa 3:0 u drugom kolu turnira elitne runde kvalifikacija

čime je izgubila šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.

Naša selekcija je u prvom poluvremenu uspješno parirala jednoj od najboljih selekcija svijeta, ne dozvolivši protivniku ni da šutira na gol Ljuljanovića. Istina, Španija je imala inicijativu i penal u 24. minutu koji nije iskoristio Isko, nakon što je Mijušković srušio Huanmija u svom šesnaestercu.

U nastavku je do izražaja došao kvalitet "crvene furije" koja je u 52. i 61. minutu stekla nenadoknadivu prednost golovima Huanmija, nakon čega je Morata postavio konačan rezultat. Naša selekcija, međutim, nije bila inferiorna, ali Vukčević i Đorđević u dva navrata nisu iskoristili prilike da vrate utakmici rezultatsku neizvjesnost.

U posljednjem kolu, koje je na programu 5. juna u Iverdonu, naša selekcija igra sa domaćinom Švajcarskom.

Španija - Crna Gora 3:0

Lozana - Stadion “Huan Antonio Samaran”.

Sudija: Aleksandar Kostadinov (Bugasrka).

1:0 - Huanmi 52'
2:0 - Huanmi 61'
3:0 - Morata 75'

Mijušković, Bojić - Crna Gora

Španija: Pačeko, Munijesa, Gomes, Koke, Isko, Aleks, Migel, Karvahal, Huanmi (Sobrino), Pardo (Roberto), Delofei (Morata).

Crna Gora: Ljuljanović, Radunović, Bakrač, Mijušković, Janković (Pepić), Vučinić, Pejaković (Bogdanović), Tatar, Bakić (Vukčević), Đorđević, Bojić.