Fudbaleri Crne Gore sjutra veče od 20:45 časova igraju jednu od najvažnijih utakmica u ovom ciklusu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
Neugodna tradicija ,,sokola“ u duelima sa Česima dodatni je motiv da se upišu tri boda na Gradskom stadionu u Podgorici.
- Češka je crna mačka za naš tim, izgubili smo svih šest duela. Ali, igramo pred našom publikom, vjerujem da će prepoznati momenat i podržati nas jer je ovo najvažnija utakmica reprezentacije u dosadašnjem toku kvalifikacija. Ukoliko pobijedimo, imali bismo ozbiljne šanse da se borimo za plasman na Svjetsko prvenstvo, rekao je na današnjoj pres konferenciji selektor Robert Prosinečki.
U junskom duelu ovih selekcija, Češka je u Plzenju slavila sa 2:0. Ipak, tri dana nakon toga ubjedljivo je poražena od Hrvatske.
- Češka je vrlo dobra ekipa, poraz od 5:1 u Osijeku nije njihova prava slika. Protiv nas su u prvom meču bili fizički nadmoćniji, opasni su i iz prekida, tako su dali gol i nama i Hrvatskoj. To im je najjače oružje. Vjerujem da možemo da odigramo dobru utakmicu, zanima nas samo pobjeda, nema kalkulacija, dodao je Prosinečki.
Selektor je istakao da računa na mlade igrače koji su sada u timu.
- Spremni su i željni i sigurno će, ukoliko im se pruži šansa, dati maksimum. U pitanju su talentovani momci koji igraju u klubovima, osim Adžića koji nema veliku minutažu u Juventusu. Očekujemo da će početi da igra, prijavljen je za Ligu šampiona, to znači da razmišljaju o njemu, a znamo koliko je talentovan i koliko može da pruži. Bulatović je u Lansu tu pri ekipi, a dvojac iz Partizana Milan Roganović i Milan Vukotić igra standardno i vrlo dobro. Vukotić je motor te mlade ekipe i sigurno može dati doprinos i reprezentaciji, objasnio je selektor, koji ponovo ima problema sa izostancima. Za mečeve sa Češkom i Hrvatskom ne može da računa na golmana Igora Nikića, Adama Marušića, Rista Radunovića, Milutina Osmajića i Andriju Radulovića.
Jedan od onih koji je dobro upoznao Češku ovih godina je Stefan Savić, još od 2011. godine i baraža za EURO.
- Pobijedili su nas šest puta, ali nisu nepobjedivi. Prije bih rekao da je u pitanju neka koincidencija, jer pobjeđivali smo i bolje reprezentacije. Česi su, naravno, veoma dobar i neugodan tim, prije svega fizički jak. Svaka tradicija postoji da bi se rušila, vjerujem da je sada pravo vrijeme za to. Igramo pred našim navijačima, u veoma važnoj utakmici i siguran sam da imamo kvalitet da prekinemo i tu neugodnu seriju, kazao je Savić
Komandant odbrane ,,sokola“ osvrnio se na utakmicu Plzenju.
- Mislim da nisu toliko dominirali, posebno ne na početku. Načeli su nas iz prekida, nama je onda poništen gol Vukotića zbog milimetarskog ofsajda i bilo se teško vratiti, naročito kada su nam dali drugi gol. Tada su nam nedostajali neki igrači, a i na kraju sezone nismo bili u optimalnom fizičkom stanju, prvi ja - bio je to kraj sezone uoči koje, vjerovatno prvi put u karijeri, a ona ne traje kratko, nisam prošao pripreme sa ekipom. U mnogim momentima išao sam više srcem nego glavom i sve je to uticalo da se povrede nedovezuju jedna na drugu. Sada se osjećam puno bolje, prošao sam pripreme, dobro ušao u sezonu sa klubom. Vjerujem da ću svojom partijom doprineti što boljem rezultatu naše ekipe, rekao je defanzivac turskog Trabzona.