Reprezentacija Crne Gore poražena je u meču 3. kola UEFA Lige nacija na gostovanju selekciji Turskoj rezultatom 1:0.

Izabranici Roberta Prosinečkog pružili su snažan otpor jakom protivniku, selekciji koja je bila nadomak plasmana u polufinale posljednjeg Evropskog prvenstva.

Naša selekcija dobrom postavkom u odbrani nije dozvoljavalja protivniku da dođe do izglednih prilika tokom susreta, dok su na drugoj strani terena „sokoli“ bili opasni nakon kontranapada.

Turska je u prvom poluvremenu najbolju priliku imala nakon kornera – štoper domaćih Melih Demiral ostao je sam na deset metara od Nikića ali je njegov udarac završio visoko iznad gola. „Sokoli“ su na priliku čekali do sredine prvog dijela i kontranapada koji je udarcem iskosa sa desne strane završio Camaj.

U nastavku susreta Turska je nastavila sa dominacijom u posjedu lopte i napadima na gol našeg tima, ali su napadi domaćina bili neuspješni sve do 69. minuta i realizacije Kahvečija. Ofanzivni vezita Turske pogodio je mrežu Nikića nakon udarca rezerviste Jildiza i odbijene lopte od stative.

Debi u dresu nacionalnog tima na večerašnjem susretu upisali su Igor Nikić i Milan Vukotić – Nikić je bio na golu svih 90. minuta, dok je Vukotić u igru ušao u sudijskoj nadoknadi vremena.

U četvrtom kolu, koje je na programu u ponedjeljak, naša selekcija gostuje Velsu.

Turska – Crna Gora 1:0