Omladinska reprezentacija Crne Gore upisala je pobjedu u drugom meču na prijateljskom turniru u Hrvatskoj.

,,Sokoli“ su savladali domaćina rezultatom 4:2. Ovo je za ekipu Gorana Perišića prva pobjeda na turniru, nakon poraza od Turske (4:3) u utorak.

- Izuzetno sam zadovoljan viđenim jer pobijediti Hrvatsku sa 4:2 na njihovom terenu je za nas veliki uspjeh, naročito ako znamo da smo imali izuzetno zahtjevnu utakmicu potiv Turske prije tri dana. Prije svega smo u današnjem meču pokazali zrelost, što baš i nije karakteristično za naše igrače. Uz neosporan kvalitet koji imamo, čak i kada smo bez velikog broja standardnih igrača, to bi trebalo da bude garant da su pred ovim momcima ozbiljne karijere, rekao je selektor Perišić.

,,Sokoli“ su poveli u petom minutu pogotkom Marka Tadića. Petnaestak minuta kasnije izjednačio je Marko Petrović, nakon čega je Crna Gora pojačala ritam i u narednih pola sata postigla tri gola. Dva gola postigao je Filip Perović, jedan njegov prezimenjak Marko. Konačan rezultat postavio je Niko Farkaš u 82. minutu.

U posljednjem meču na turniru, naša selekcija 10. juna igra sa Norveškom.

Crna Gora - Hrvatska 4:2

Stadion NK Nedelišće, Nedelišće.

Sudija: Ivan Slunjski (Hrvatska)

1:0 - Marko Tadić 5', 1:1 - Marko Petrović 21', 2:1 - Filip Perović 27', 3:1 - Marko Perović 53', 4:1 - Filip Perović 57', 4:2 - Niko Farkaš 82'

Crna Gora: Ognjen Milović, Lazar Maraš, Bodin Tomašević, Aleksa Karadžić, Marko Perović, Filip Perović (od 82. Lazar Vujisić), Andrija Bulatović, Vuk Vlahović (od 90. Jovan Mićković), Đorđe Ercegović (od 82. Lazar Šekularac), Andrej Božović (od 63. Danilo Ćetković), Marko Tadić (od 82. Đorđe Vukčević).
Selektor: Goran Perišić.

Hrvatska: Marko Juršić, Roko Valinčić (od 46. Miloš Jovičić), Toni Majić (od 57. Niko Farkaš), Antonio Baždarić, Frano Vlašić (od 46. Noel Jakac), Tomislav Ladan, Sven Lesjak, Šimun Butić, Sergej Levak (od 57. Branko Pavić), Filip Živković (od 46. Leon Lalić), Marko Petrović.
Selektor: Siniša Oreščanin.