Reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Belgije rezultatom 2:0 u prijateljskom meču koji je večeras odigran na stadionu Kralj Boduen u Briselu.

„Sokoli“ su u duelu sa učesnikom predstojećeg Evropskog prvenstva u Njemačkoj prikazali dva različita izdanja – u prvom poluvremenu stidljivo i bez velikih prilika, u nastavku susreta angažovano, kreativno i ofanzivno.

Naša najbolja selekcija u prvom dijelu susreta nije značajnije prijetila protivniku, koji je imao posjed lopte i nekoliko veoma dobrih prilika. Sve pokušaje „crvenih đavola“ zaustavio je briljantni Matija Šarkić – golman našeg tima „skinuo“ je sve pokušaje De Brujnea i drugova. Ipak, mreža se zatresla u posljednjem minutu regularnog toga prvog dijela i to u momentu kada je Šarkić bio daleko od gola. Pogodio je Kevin De Brujne.

Nastavak susreta donio je sjajnu igru našeg tima, koju je karakterisao visok presing i brz protok lopte iz kojeg su se rodile tri dobre prilike pred golom Belgije. Prvi je zaprijetio Osmajić i to nakon odličnog dubinskog pasa i utrčavanja u prostor.

Zatim Krstović koji je šutirao nakon odličnog povratnog pasa Andrije Vukčevića, dok je nešto kasnije napadač „sokola“ sam izgradio priliku za udarac i poslao loptu nedaleko od stative gola Kastelsa.

„Sokoli“ su meč završili sa desetoricom igrača, pošto je Miloš Brnović u 88. minutu zaradio drugi žuti karton. Samo dva minuta kasnije, Leandro Trosar je iskoristi najstrožiju kaznu i postavio konačan rezultat susreta.

Duel na stadionu Kralj Boduen bio je 100 u reprezentativnoj karijeri kapitena Belgije Kevina De Brujnea. Prije početka meča od kapitena „sokola“ De Brujne je kao znak pažnje dobio dres reprzentacije Crne Gore.

Naša najbolja selekcija za četiri dana na Gradskom stadionu u Podgorici igra prijateljski duel sa selekcijom Gruzije.

Belgija – Crna Gora 2:0