Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore upisala je novu pobjedu u grupi C3 kvalifikacija za EURO 2025.

Ekipa Mirka Marića došla je do pobjede rezultatom 5:1, čime je ostala na vrhu tabele, sa boljom gol razlikom od drugoplasirane Grčke.

- Sa dva brza gola utakmicu smo otvorili na pravi način. Odigrali smo korektno prvo poluvremije, zatim dobro ušli u drug0 i nakon toga zatvorili utakmicu kako treba. Mogli smo da postignemo još koji gol, međutim, moramo biti zadovoljni pobjedom. Iza nas je uspješan mini ciklus, u dvije utakmice osvojili smo četiri boda, što je takođe razlog za zadovoljstvo, rekao je selektor Marić.

Nakon samo 46 sekundi igre Crna Gora je došla do vođstva. Odbrana domaće ekipe je loše reagovala, što je Armisa Kuč znala da kazni. Ubrzo je Kuč još jednom tresla mrežu Andore, ovog puta efektno na asistenciju Jelene Karličić.

U 10. minutu Andora je lijepim golom Erike Gonsalveš unijela malo neizvjesnosti u meč, međutim, to je bilo sve od rivala. Zicer Medine Dešić i prečka Slađane Bulatović bili su uvod u treći gol Crne Gore. U 32. minutu Dešić je iskoristila prostor koji joj se ukazao i najavila pobjedu naše selekcije.

U nastavku je trijumf ovjeren golovima Jasne Đoković i Bulatović.

Kvalifikacije za EURO 2025 nastavljaju se u julu, kada će Crna Gora gostovati Farskim Ostrvima (12. jul) i u posljednjem kolu dočekati Grčku (16. jul).

Andora - Crna Gora 1:5

Nacionalni stadion, Andora La Velja.

Sudija: Džoana Vasalo (Malta)

0:1 - Armisa Kuč 1', 0:2 - Armisa Kuč 6', 1:2 - Erika Gonsalveš 10', 1:3 - Medina Dešić 32', 1:4 - Jasna Đoković 56', 1:5 - Slađana Bulatović 58'