Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Turske u prvom kolu prijateljskog turnira koji se održava u Hrvatskoj.

Rival je slavio sa 4:3 nakon što je imao i prednost od tri gola.

- Odigrali smo loše prvo poluvrijeme, dva gola smo primili iz naših grešaka. Ipak, u nastavku smo zaigrali bolje, pokazali karakter, prišli na 3:2, imali i zicer za 3:3. Zbog tako odigranog drugog poluvremena moram biti zadovoljan, jer smo na jak turnir došli bez sedam standardnih igrača. Slijedi nam meč sa Hrvatskom, nadam se ćemo uspjeti da se odmorimo za još jednu jaku utakmicu, kazao je selektor Goran Perišić.

Dvostruki strijelac Redžep Dilek i Halim Jukseloglu donijeli su Turskoj tri gol zalihe do početka drugog poluvremena, nakon čega su ,,sokoli“ uzvratili preko Marka Perovića i Erena Pašahana, koji je postigao autogol. Ipak, Turska je golom Efea Martina otklonila sve dileme oko pobjednika, dok je konačan rezultat postavio Marko Tadić.

Naredni meč na turniru Crna Gora igra sa domaćinom 7. juna.

Turska - Crna Gora 4:3

Teren NK Nedelišće, Nedelišće.

Sudija: Patrik Kolarić (Hrvatska)

1:0 - Redžep Dilek 34', 2:0 - Halim Jukseloglu 41', 3:0 - Redžep Dilek 47', 3:1 - Marko Perović 53', 3:2 - Eren Pašahan (ag) 60', 4:2 - Efe Martin 80', 4:3 - Marko Tadić 89'

Turska: Kagan Aridžan, Eren Pašahan (od 75. Jusuf Akčiček), Ege Arslan (od 61. Efe Akman), Redžep Dilek (od 61. Berk Kizildemir), Halim Jukseloglu (od 61. Muhamed Sinan Kaja), Erem Ozkul (od 75. Mustafa Akildiz), Arda Unijaj, Enes Ogridže, Emre Korolu (od 61. Arda Usluolu), Berkaj Aslan (od 61. Emirhan Arkutču), Ali Tarkan (od 75. Efe Martin).
Selektor: Sabri Sariolu.

Crna Gora: Ivan Božinović, Lazar Šekularac (od 51. Đorđe Ercegović), Lazar Maraš (od 78. Jovan Mićković), Danilo Ćetković (od 66. Andrej Božović), Bodin Tomašević, Aleksa Karadžić, Marko Perović, Filip Perović, Andrija Bulatović, Vuk Vlahović (od 66. Petar Jauković), Matija Mijović (od 46. Marko Tadić).
Selektor: Goran Perišić.