Nakon 30. kola Meridianbet 1.CFL, dvije ekipe izjednačene su na vrhu tabele.

Bodovnu prednost koju su imali uoči ovog kola, fudbaleri Dečića Admiral bet ispustili su porazom na gostovanju Petrovcu – 2:1. Džonatan Drešaj postigao je autogol u 13. minutu, da bi Luka Malešević u 60. povećao prednost svoje ekipe. Anel Asović je u 77. minutu vratio neizvjesnost u meč, ali promjene rezultata više nije bilo.

Poraz Dečića odgovara Budućnosti, koja je došla do bodova u duelu sa Rudarom – 3:1. Talentovani Andrija Bulatović donio je prednost Pljevljacima u 13. minutu, dok je u finišu prvog dijela izjednačio Ivan Bojović. U nastavku su Podgoričani preokrenuli preko Stefana Almeide i Sima Popovića, koji je postigao autogol.

Mornar je bio ubjedljiv protiv Mladosti Lob.bet – 5:1. Dva gola postigao je Milan Vukotić, a u strijelce su se upisivali i Milan Vušurović i Ondong Emba.

Petrovac – Dečić Admiral bet 2:1