Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore sa maksimalnim učinkom završila je prva dva meča grupe C3 kvalifikacija za EURO 2025.

U drugom kolu, naša selekcija upisala je novi trijumf, ovog puta protiv Farskih Ostrva – 5:1. Crna Gora je trenutno prva u grupi, sa gol razlikom 11:2.

- Kada pogledamo rezultate, nije moglo bolje iz ove dvije utakmice. Mislim da smo odigrali veoma dobru utakmice, vratili se iz minusa, nijednog trenutka nijesmo bili nervozni, pravili smo lijepe akcije, dali neke lijepe golove… I prije ovih mečeva rekao sam da smo favoriti protiv Andore i Farskih Ostrva, sada nam preostaje da nastavimo u istom ritmu, vidjećemo kuda će nas to odvesti, kazao je selektor Mirko Marić.

Uprkos početnoj ofanzivi Crne Gore, gošće su bile te koje su stigle do vođstva. I to lijepim golom Sunive Dal Kristijansen, koja je u 9. minutu bila precizna sa oko 25 metara.

Međutim, stvari su se ubrzo vratile na svoje mjesto. Najprije zahvaljujući Maši Tomašević - nakon lijepe akcije, talentovana igračica Budućnosti zatresla je mrežu sa desetak metara. Šesnaestogodišnja Maša zauvijek će pamtiti ovaj detalj, svoj prvi gol u dresu seniorske reprezentacije.

Ofanziva Crne Gore nije se smanjivala, u 41. minutu Armisa Kuč je krunisala novu dobru akciju njenih saigračica i asistenciju Jasne Đoković.

Nakon nešto manje od 15 minuta igre u nastavku, Kuč je postigla novi pogodak, ovog puta je plasirala loptu u mrežu sa desetak metara iskosa.

Sve do finiša meča nije bilo golova, a onda je u 84. minutu Đoković glavom iskoristila centaršut Medine Dešić. Sedam minuta kasnije, Dešić se našla u ulozi strijelca, nakon što se odlično snašla i glavom lobovala golmanku gošći.

U kvalifikacijama slijedi pauza do 31. maja, kada će Crna Gora gostovati Grčkoj, dok će četiri dana kasnije gostovati Andori.

Crna Gora – Farska Ostrva 5:1

Gradski stadion, Podgorica. Gledalaca: 300.

Sudija: Emili Hislip (Engleska)

0:1 – Suniva Dal Kristijansen 9', 1:1 – Maša Tomašević 17', 2:1 – Armisa Kuč 41', 3:1 – Armisa Kuč 58', 4:1 – Jasna Đoković 84', 5:1 – Medina Dešić 90'+1