Mlađa ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Bugarske u posljednjem kolu UEFA Razvojnog turnira na Malti.

Uprkos vođstvu nakon gola Jane Merdović, naša selekcija je poražena rezultatom 2:1. U 79. minutu izjednačila je Monika Bailova, dok je trijumf Bugarskoj donio autogol Ane Vlahović u 88. minutu.

- Dosta nas je poremetila povreda Jane Merdović u 20. minutu, a nijesmo mogli da računamo ni na Amru Luković zbog crvenog kartona u prošlom kolu. Šteta je što smo turnir završili porazom, ali dosta toga smo vidjeli na ovom turniru. Djevojčice su imale zavidnu minutažu, tako da smo vidjeli na čemu treba raditi u narednom periodu, kazao je trener Zdravko Jauković.

Crna Gora – Bugarska 1:2

Stadion Sentenari, Ta Kali.

1:0 – Jana Merdović (p) 7', 1:1 – Monika Baliova 79', 1:2 – Ana Vlahović (ag) 88'

Crna Gora: Senita Kalač, Andrea Bućković (od 46. Iva Miličković), Sara Đorđević (od 50. Darija Čižek), Elda Bralić (od 60. Jovana Radović), Ana Vlahović, Aleka Balević, Ena Spahić (od 50. Helena Živković), Iris Dizdarević (od 60. Sara Tadić), Azra Orahovac, Angelina Drešaj, Jana Merdović (od 20. Anđela Bešović).
Trener: Zdravko Jauković.

Bugarska: Darena Radeva, Tereza Popov, Vesela Kalinova, Elica Hristova, Vasilena Vasileva, Ema Nikolova, Zornica Koeva, Raja Boneva, Magdalena Taneva, Katerina Ravnačka, Monika Baliova.
Selektor: Valentina Gospodinova.