Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore savladala je Andoru u prvom kolu grupe C3 kvalifikacija za EURO 2025.

Nakon inicijative tokom cijelog meča, konačni rezultat je 6:1.

- Čestitak djevojkama na pobjedi, ovo je dobar rezultat. Ali, mislim da smo slabo odigrali prvo poluvrijeme, ta igra je jedna od naših najslabijih u posljednje vrijeme. Sve ono što smo se dogovarali nijesmo ispoštovali. Ipak, bitno je da smo upisali pobjedu, prva tri boda u kvalifikacijama. Sada je važno da se odmorimo za naredni meč, protiv Farskih Ostrva, kazao je selektor Mirko Marić.

Očekivano, naša selekcija od starta je krenula ofanzivno i stvorila nekoliko šansi prije vodećeg gola, koji je djelo Slađane Bulatović. Kapitenka je u 27. minutu povukla akciju, kombinovala sa Jasno Đoković, a zatim lijepo poslala loptu u mrežu rivala.

Desetak minuta kasnije Crna Gora je udvostručila prednost. Bulatović je centrirala, Medina Dešić je zakačila loptu glavom, a Đoković na drugoj stative sprovela loptu u gol.

Ipak, i gošće su imale svojih momenata. U 41. minutu Tereze Armengol je lijepo pogodila iz slobodnog udarca nešto više od 16 metara.

Nastavak je, međutim, prošao u potpunoj dominaciji naše selekciji. U 51. minutu Maša Tomašević efektno driblala, nakon čega je asistirala Dešić za 3:1.

Deset minuta kasnije riješene su sve dileme. Jelena Karličić je centrirala sa desne strane, a Dešić glavom upisala novi gol u dresu reprezentacije.

U strijelce se upisala i Helena Božić u 75. minutu, ovog puta asistirala je Bulatović, koja je u posljednjim trenucima meča iskoristila jedanaesterac za konačnih 6:1.

Sljedeći rival Crne Gore su Farska Ostrva. Meč na Gradskom stadionu u Podgorici igra se 9. aprila sa početkom u 16:30 časova.

Crna Gora - Andora 6:1

Gradski stadion, Podgorica. Gledalaca: 250.

Sudija: Ferida Luftalijeva (Azerbejdžan)

1:0 - Slađana Bulatović 27', 2:0 - Jasna Đoković 37', 2:1 - Tereza Armengol 41', 3:1 - Medina Dešić 51, 4:1 - Medina Dešić 61', 5:1 - Helena Božić 74', 6:1 – Slađana Bulatović (p) 90'+3

Muelas, Sin, Gonsalveš – Andora

Crna Gora: Ajša Kalač, Ivana Boričić (od 82. Jovana Sarić), Darija Đukić, Helena Božić, Tatjana Đurković (od 46. Maša Tomašević), Jasna Đoković (od 73. Milica Radunović), Nađa Stanović (od 73. Aleksandra Popović), Jelena Karličić, Slađana Bulatović, Armisa Kuč, Medina Dešić (od 82. Jelena Petrović).
Selektor: Mirko Marić.

Andora: Marija Osorio, Neus Rosas (od 85. Marija Moles), Laja Palau, Paula Markes, Laja Sin, Aitana Sanhuan, Marina Muelas, Erika Gonsalveš (od 85. Uma de Vertis), Gema Ljuć (od 85. Arijana Koreja), Klaudija Vendrel (od 52. Lola Arauz), Tereza Armengol.
Selektor: Alberto Garsija.