Tri najbolje plasirane ekipe upisale trijumfe u 27. kolu Meridianbet 1.CFL.

Budućnost i Dečić Admiral bet nastavljaju trku za titulom. Podgoričani su u derbiju 27. kola savladali Petrovac rezultatom 2:0 i tako odgovorili na pobjedu Dečića Admiral bet protiv Arsenala istovjetnim rezultatom. Podgoričane su do novog trijumfa vodili Đorđe Despotović i Matijas Almeida, koji su mrežu Petrovca tresli u 20. i 69. minutu.

Tuzani su u Tivtu slomili Arsenal u finišu meča. Prvo je u 74. pogodio Igor Matić, a onda u petom minutu sudijske nadoknade pobjedu potvrdio Oliver Šarkić iz jedanaesterca.

Na treće mjesto vratila se Sutjeska Meridianbet pobjedom nad Rudarom – 2:1. Bizmark Apija doveo je goste u vođstvo u 13. minutu, ali je ubrzo rezultat poravnao Dragan Grivić. Gol za preokret i pobjedu postigao je Vuk Striković u 56. minutu.

Bodove je upisalo i Jezero protiv Mornara – 3:1, dok u duelu Jedinstva Franca i Mladosti Lob.bet nije bilo golova.

Budućnost - Petrovac 2:0