Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore slavila je u prvom od dva prijateljska meča sa Sjevernom Makedonijom.

Ekipa Mirka Marića upisala je pobjedu rezultatom 3:1, a meč je obilježio pogodak Ivane Boričić u 12. minutu, koja je ,,makazicama“ savladala protivničkog golmana. Boričić je upisala još jedan gol, kao i Ana Rakočević, dok je na drugoj strani precizna bila Vesa Sela.

- U prvom poluvremenu smo imali 2:0, a nismo igrali kako smo mogli i kako bi se reklo na osnovu rezultata. Nastavak smo počeli veoma dobro, postigli smo treći gol. Bilo je dobrih stvari, vidjeli smo to što smo htjeli, šansu su dobile sve djevojke i to je veoma važno. Probali smo neke varijante za takmičarske mečeve, koje nas čekaju u aprilu. Tako će biti i u drugom meču, rekao je selektor Marić.

Drugi prijateljski duel Crne Gore i Sjeverne Makedonije igra se u ponedjeljak od 11 časova, takođe na Cetinju.

Crna Gora – Sjeverna Makedonija 3:1

Pomoćni teren FK Lovćen, Cetinje.

Sudija: Luka Dobrović (Crna Gora)

1:0 – Ivana Boričić 12', 2:0 – Ivana Boričić 37', 3:0 – Ana Rakočević 54', 3:1 – Vesa Sela 69'