Pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je Maltu i u drugom prijateljskom duelu.

Nakon 1:0 prije dva dana, ,,sokolići“ su u današnjem meču bili ubjedljiviji – 4:1.

- U početnoj postavi smo dosta promijenili u odnosu na prvi meč. Nijesmo igrali dobro u prvom poluvremenu, posebno u organizaciji napada. Pravili smo dosta tehničkih i taktičkih grešaka. Ipak, nijesmo primili gol i na poluvremenu smo napravili neke izmjene, što je dalo rezultata. Brzo smo dali dva gola, na kraju postigli četiri gola, mogli i još. U ovom dvomeču sa Maltom možemo biti zadovoljni jedino drugim poluvremenom današnje utakmice. Ova generacija mora i može mnogo bolje, kazao je selektor Minja Ljumović.

Nakon nešto mirnijeg prvog poluvremena, Crna Gora je u nastavku dodala gas. U drugom minutu nastavka Matija Rakčević je dao loptu za Vuka Jovovića, koji je bio uspješan u situaciji ,,jedan na jedan“ sa protivničkim golmanom. Pet minuta kasnije, poslije kornera koji je izveo Mark Đokaj, Petar Vujović je sa ivice šesnarterca postiže gol za 2:0.

Malta je u 49. minutu preko Liona Mifsuda kaznila grešku defanzivaca Crne Gore, ali to je bilo sve od gostiju. Luka Marković je u 68. minutu vratio dva gola prednosti, zatim je Vujović na asistenciju Đokaja postavio konačnih 4:1.

Crna Gora – Malta 4:1

Trening kamp FK Budućnost, Podgorica.

Sudija: Velimir Novović (Crna Gora)

1:0 – Vuk Jovović 42', 2:0 – Petar Vujović 47', 2:1 – Lion Mifsud 49', 3:1 – Luka Marković 68', 4:1 – Petar Vujović 76'

L. Marković, Jovović – Crna Gora

Crna Gora: Đorđe Čejović (od 51. Danilo Koljčević), Matija Rakčević (od 70. Edvin Ličina), Petar Bošković, Mihailo Marković (od 41. Mark Đokaj), Petar Rešetar (od 41. Blažo Đukić), Eldar Ajdarpašić (od 70. Zoran Bošković), Petar Pavićević (od 70. Andrej Kumburović), Miloš Šekularac (od 57. Petar Begović), Lazar Grbović (od 41. Petar Vujović), Batrić Boričić (od 41. Vuk Jovović), Vuk Božović (od 41. Luka Marković).
Selektor: Minja Ljumović.

Malta: Džajel Keljeha (od 62. Kol Lovgrov), Džejden Tabone (od 41. Migel Faruđa), Lidon Atard, Alesandro Buturini, Zakari Hartvig, Rajan Debono, Džulijan Skikluna, Džastin Penja (od 80. Džek Montanaro), Matjaz Ankileri (od 76. Riko Kaući), Lion Mifsud (od 76. Metju Mici), Džejmi Nvoko (od 62. Kejlon Zamit).
Selektor: Džonatan Holand.