Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je Sjevernu Makedoniju rezultatom 2:0 u drugom prijateljskom duelu ovih ekipa.

Izabranici Minje Ljumovića pružili su još jednu dobru partiju, ali su danas, za razliku od remija u prvom meču (3:3), nastup krunisali pobjedom.

- Mislim da smo u oba meča pokazali da smo bolja ekipa i šteta je što nijesmo pobijedili i u prvom meču. Danas smo pokazali još više i naravno da raduje pobjeda bez primljenog gola, uz dopadljivu igru. Pogotovo raduju mnogo stvari u igri, prije svega agresivnost kada se izgubi lopta, odmah se pravi pritisak na rivala. Pozitivno je i što momci koji uđu sa klupe odgovore obavezama na pravi način. Zadovoljan sam ovim dvomečom sa Sjevernom Makedonijom, sada se okrećemo obavezama koje ćemo imati u decembru, rekao je Ljumović.

Crna Gora je do vođstva mogla u sedmom minutu, ali je Mark Đokaj šutirao preko gola poslije lopte Darvina Đukića.

Ubrzo je šansom uzvratila Sjeverna Makedonija, međutim, u 39. minutu naša selekcija je došla do vođstva. Poslije gužve u šesnaestercu gostiju i udarca Đokaja, lopta se odbila do Andreja Kartala, koji je pogađa za 1:0.

U finišu prvog poluvremena Aleksa Perišić je asistirao za pogodak Đukića i, ispostaviće se, konačan rezultat.

U nastavku je Matija Jovanović mogao do pogotka, ali je glavom bio neprecizan.

Crna Gora - Sjeverna Makedonija 2:0