LIDER ŠAMPIONATA SLAVIO UBJEDLJIVU POBJEDU NA GOSTOVANJU U PETROVCU, BUDUĆNOST PRED SVOJOM PUBLIKOM SAVLADALA JEDINSTVO

Ubjedljive pobjede Mogrena i Budućnosti obilježile su 16. kolo T-Com Prve lige Crne Gore. Budvani su slavili na gostovanju u Petrovcu rezultatom 4:1, dok je Budućnost sa četri pogotka ispratila Jedinstvo sa stadiona pod Goricom.

Mogren je do pobjede u duelu sa komšijama došao u drugom poluvremenu. Petrovčani su krenuli bolje, poveli nakon pet minuta igre golom Mikijelja, da bi do odlaska na odmor Gluščević poravnao rezultat. Nastavak susreta obilježio je Matko Ćetković koji je upisao het-trik i donio lideru šampionata nova tri boda.

Budućnost je pred svojom publikom nadigrala Jedinstvo. Plavo-bijeli su došli do prednosti pet minuta prije kraja prvog dijela igre golom Lopeza, da bi za deset minuta igre u nastavku mrežu protivnika zatresli Perišić, Delić i Ajković. Do kraja susreta viđena su dva gola u režiji gostiju, koje su postigli Đukić i Babača.

Pobjedu su slavili i fudbaleri Zete koji su na gostovanju u Nikšiću savladali Sutjesku. Tim iz Golubovaca došao je do prednosti golom Đalca, da bi u 63. minutu susreta Čolaković pogodio sopstvenu mrežu i donio izjednačenje domaćinu. Tri minuta nakon poravnanja Ivanović je pogodio metu i osigurao nova tri boda svom timu.

Fudbaleri Rudara savladali su Jezero pred svojom publikom, dok na mečevima u Radanovićima i na Zlatici nije bilo pobjednika.