Kadetske reprezentacije Crne Gore i Rumunije odigrale u neriješeno u prvom od dva prijateljska meča.

Iako su gosti imali dva gola prednosti, utakmica u Tivtu završena je bez pobjednika - 2:2.

- Odigrali smo pravu takmičarsku utakmicu protiv ekipe koja je u rangu najkvalitetnijih evropskih reprezentacija. Za ovu utakmicu smo imali i nekoliko novih igrača, probali da igramo na drugačiji način nego do sada i to je uslovilo neki grč u početku utakmice kod igrača. Sporo smo se krećali u određenim momentima igre i napravili nekoliko individualnih grešaka iz kojih smo kažnjeni za golove. Mogu da budem zadovoljan kako smo odreagovali poslije golova i pored data dva gola imali nekoliko dobrih prilika. Imamo još posla, ali se nadam da, ako iskoristimo svoje kvalitete, da možemo igrati na većem nivou, kazao je selektor Radovan Kavaja.

Sva četiri gola postignuta su u razmaku od 25 minuta. Rumunija je povela u 24. minutu, kada je Mihaj Toma na drugoj stativi dočekao loptu i sproveo je u mrežu Tomaša Đurovića. Samo četiri minuta kasnije, Justin Dojkaru iskoristio je pas Troja Tomse i donio svom timu dva gola viška.

U 40. minutu Todor Miljanić je asistirao Matiji Nikčeviću, koji je zaobišao golmana i rutinski ga savladao. Konačan rezultat postavio je Lazar Savović, nakon što je u 48. minutu dobro šutirao poslije kombinacije sa Nikolom Balevićem.

Crna Gora i Rumunija naredni meč odigraće 17. oktobra, sa početkom u 11 časova, takođe u Tivtu.

Crna Gora - Rumunija 2:2

Stadion FK Arsenal, Tivat.

Sudija: Miloš Bešović (Crna Gora)

0:1 - Mihaj Toma 24', 0:2 - Justin Dojkaru 28', 1:2 - Matija Nikčević 40', 2:2 - Lazar Savović 48'

Crna Gora: Tomaš Đurović, Miloš Maraš, Lazar Savović (od 76. Alen Bišević), Luka Baštrica (od 41. Nikola Balević), Zarija Mugoša, Lazar Martinović, Luka Šćekić (od 88. Vasilije Novaković), Todor Miljanić (od 41. Maksim Đukić), Matija Nikčević (od 69. Andrej Pima), Luka Perović (od 88. Vuk Pavićević), Petar Jauković (od 76. Mladen Račić).
Selektor: Radovan Kavaja.

Rumunija: Rikardo Radu, Narcis Ilas, Andrej Racu, Eduard Kotor (od 46. David Dumitra), Troj Tomsa (od 60. Matjaš Laslo), Robert Petkulesku (od 72. Dan Nićifor), Mihaj Toma (od 82. Andrej Toroc), Alin Tekereš, Justin Dojkaru (od 72. Erik Somandru), Raul Stanću, Rauls Gogonea.
Selektor: Mikolae Roza.