Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je od Švajcarske u drugom kolu grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Švajcarci su na svom terenu opravdali ulogu favorita i slavili rezultatom 4:2.

- Švajcarska je pokazala da je sa pravom favorit ove grupe. Sa druge strane, odigrali smo dva različita poluvremena. U prvom smo bez razloga bili bojažljivi, radili smo neke stvari koje inače ne radimo, a naročito je to bilo izraženo poslije gola za 1:0 iz slobodnog udarca. Ali, što je tu je, već od sjutra krećemo da se spremamo za utakmicu sa Albanijom, nadam se da ćemo uspjeti da se oporavimo na pravi način, kazao je selektor Nikola Rakojević.

Domaćin je do vođstva stigao u 22. minutu, kada je Florijan Rider iz slobodnog udarca, uz malo sreće, zatresao mrežu Nikole Ivezića. Ubrzo je pogodio i Lars Filiger, da bi Vasilije Adžić u 29. vratio neizvjesnost u meč pogotkom sa desetak metara iskosa.

Međutim, minut kasnije Valmir Matoši vratio je dva gola zalihe uoči odlaska na odmor.

Nakon petnaestak minuta dobre igre Crne Gore i šansi koje nije iskoristio Dušan Vuković, Rider je postigao svoj drugi gol na utakmici i tako najavio trijumf svoje ekipe. Četiri minuta prije kraja regularnog toka meča, Dejan Perović je pogodio nakon asistencije Balše Toškovića i tako postavio konačan rezultat.

U posljednjim trenucima meča, Emin Kujović je bio u šansi, ali je njegov udarac završio malo pored stative gola Paskala Loreca.

Naredni izazov u kvalifikacijama ,,sokole“ očekuje 17. oktobra, kada gostuju Albaniji u Rogožinu.

Švajcarska - Crna Gora 4:2

Stadion ,,Tulijer“, Lozana.

Sudija: Ivar Kristanson (Island)

1:0 - Florijan Rider 22', 2:0 - Lars Filiger 24', 2:1 - Vasilije Adžić 29', 3:1 - Valmir Matoši 30', 4:1 - Florijan Rider 58', 4:2 - Dejan Perović 86'