Nijedna ekipa nije uspjela da upiše pobjedu u prvim utakmicama četvrtfinala Kupa koje su odigrane danas. Golova je bilo samo u duelu Bara i Mogrena, odigranog na terenu Trening kampa FSCG na Starom aerodromu koji je završen 1:1.

Lider crnogorskog šampionata vodio je protiv Barana zahvaljujući golu Gorana Jovanović u 25. minutu, ali je formalni domaćin uspio da izjednači minut prije kraja regularnog toka iz jedanaesterca. Precizan sa bijele tačke bio je Miomir Vuković.

Golova nije bilo u duelu Rudara i Sutjeske, kao ni na meču Budućnost – Petrovac, iako su domaće ekipe imale inicijativu tokom čitave utakmice.

Utakmica između Dečića i Zete nije odigrana pošto se teren u Tuzima nalazio pod vodom. Pola sata prije početka utakmice, sudija Predrag Radovanović izašao je na teren u društvu kapitena dvije ekipe i konstatovao ne postoje minimalni uslovi za odigravanje utakmice.  Sudija je ostao pri svojoj odluci i nakon drugog izlaska u teren, neposredno prije predviđenog početka utakmice.

Rudar – Sutjeska 0:0
Budućnost – Petrovac 0:0
Bar – Mogren 1:1