Šest golova i sjajan finiš obilježili su duel Sutjeske Meridianbet i Mladosti Lob.bet u sedmom kolu Meridianbet 1.CFL.

Na Gradskom stadionu u Nikšiću nije bilo pobjednika – 3:3, a domaćoj ekipi nije bila dovoljna ni prednost od dva gola sredinom drugog poluvremena. Đorđe Šaletić pogodio je u 46. minutu za vođstvo, koje je udvostručio Marko Matanović u 71. minutu. Mladost se vratila preko Borisa Došljaka i Abdulsameda Abdulahija, a onda je u prvom minutu sudijske nadoknade Dragan Grivić vratio domaćinu prednost. Ipak, u šesnaestom minutu nadoknade Bogdan Milić je postavio konačnih 3:3.

Budućnost je ubjedljivo savladala Jedinstvo Franca u Bijelom Polju – 4:1. Nakon pola sata igre bilo je 3:0 zahvaljujući Adnanu Orahovcu, Vasiliju Adžiću i Tonćiju Mujanu. Andrej Cvijović je ubrzo smanji zaostatak, da bi trijumf ovjerio Petar Grbić pola sata prije kraja meča.

Zanimljivo je bilo i u Tivtu, gdje su Arsenal i Petrovac podijelili bodove – 2:2. Jasmin Muhović i Boban Đorđević pogađali su za Arsenal, dok su na drugoj strani precizni bili Luka Malešević i Dejan Perović.

U duelima Jezera i Dečića, odnosno Rudara i Mornara, nije bilo golova.

Sutjeska Meridianbet - Mladost Lob.bet 3:3
Šaletić 46', Matanović 71', Grivić 90'+1' - Došljak 78', Abdulahi 87', Milić 106'

Jedinstvo Franca - Budućnost 1:4