Prošlogodišnji finalisti zaustavljeni na startu Kupa Crne Gore…

Aktuelni osvajač Kupa Crne Gore Sutjeska porazom od Dečića (1:0) eliminisana je u osmini finala ovog takmičenja.

Tuzani su na ,,DG areni“ slavili pogotkom Draška Božovića iz slobodnog udarca u 41. minutu.

Minimalnim porazom nastup u Kupu završio je i Arsenal, od kojeg je bilo bolje Jezero. Jedini gol na utakmici postigao je Lukas Bareto u 88. minutu.

Mali gradski derbi između Budućnosti i Podgorice završen je ubjedljivom pobjedom ,,plavih“ – 4:0. Adnan Orahovac načeo je goste, ubrzo je vođstvo udvostručio Petar Grbić, dok se dva puta u listu strijelaca upisao Balša Sekulić.

Među osam najboljih je i Bokelj, koji je kao gost savladao Mladost Lob.bet – 2:1. Baba Musa Alasan donio je Kotoranima prednost u 12. minutu, da bi četiri minuta kasnije izjednačio Aleksa Maraš. U finišu prvog dijela Dragan Mirković je postavio konačan rezultat.

Plasman u četvrtfinale Kupa izborili su i Petrovac, Kom, Rudar i Mornar.

Mečevi četvrtfinala igraju se 1. novembra.

Dečić - Sutjeska Meridianbet 1:0