Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je u prijateljskom meču od Poljske.

,,Sokoli“ su imali vođstvo, ali je rival preokrenuo i slavio rezultatom 2:1.

Dobro prvo poluvrijeme izabranika Nikole Rakojevića obilježeno je golom za 1:0. U sedmom minutu Nikola Janjić se odlično izborio za prostor za šut, a zatim sa ivice šesnaesterca poslao loptu u suprotni ugao.

Ipak, sedam minuta kasnije gosti su poravnali. Lopta je srećno stigla do Šimona Vudarčika, kojem je prvi pokušaj odbranio Nikola Ivezić, ali je ,,odbijanac“ napadač Poljske nekako ugurao u mrežu sa nekoliko metara.

U 28. minutu Milan Vukotić je oprobao šut sa dvadesetak metara, međutim, Kacper Bješčad je bio siguran.

U nastavku su Poljaci bili ofanzivniji, sa nekoliko opasnih šuteva na gol Crne Gore. Ipak, i naša selekcija je prijetila. U 51. minutu, poslije povratne lopte Vukotića, Vuk Striković je bio neprecizan sa peterca. Petnaestak minuta kasnije Dušan Vuković je dobro prošao po desnoj strani, nakon čega je uslijedio udarac Vukotića koji je zaustavio golman Poljske.

Preokret gostima donio je novim golom Vudarčik. Ovog puta rutinski je reagovao na asistenciju Kacpera Kozlovskog.

Crna Gora je probala da dođe do izjednačenje, međutim, pritisak u finišu utakmice nije urodio plodom.

Crna Gora - Poljska 1:2