Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u prijateljskom duelu sa Bugarskom.

Utakmica u Blagojevgradu riješena je u 72. minutu, kada je mrežu ,,sokola“ zatresao Georgi Nikolov i tako svojoj ekipi donio pobjedu od 1:0.

- Naravno da nijesmo zadovoljni rezultatom, ali, u većem dijelu utakmice, odrađivali smo ono što nam je bio cilj. Stvorili smo par šansi, mislim da nam nije dosuđen čist jedanaesterac. U nastavku je protivnik nakon naše nepažnje postigao gol poslije prekida. Nije lijepo izgubiti, međutim, vidjeli smo dosta dobrih stvari i sada treba da se što bolje spremimo za utakmicu sa Poljskom, rekao je Mirko Raičević, asistent u stručnom štabu selektora Nikole Rakojevića.

Prvu šansu na utakmici imala je Crna Gora - u šestom minutu Ognjen Gašević je dao dobru loptu za Vuka Strikovića, koji je šutirao pravo u golmana. Nakon toga, do finiša prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja pred oba gola. A onda je Gašević u svom šesnaestercu neoprezno startovao i faulirao Martina Sorakova. Ipak, Nikola Ivezić je sjajno zaustavio pokušaj Krasijana Koleva sa bijele tačke.

I drugi dio donio je tvrd meč, a Crna Gora je zaprijetila preko Strikovića i Milana Vukotića.

Sredinom drugog poluvremena domaćin je došao do pogotka - Nikolaj Zlatev je uputio centršut, koji je u gol sproveo Nikolov.

Do kraja meča ,,sokoli“ su bili ofanzivniji. Najbliže golu bili su kada je Neđeljko Kovinić glavom poslao loptu preko gola na centaršut Dejana Perovića.

Nova provjera za naš U-21 tim zakazana je za 19. jun, kada na ,,DG areni“ u Podgorici gostuje Poljska.

Bugarska - Crna Gora 1:0