Lider crnogorskog šampionata Budućnost nastavio je da ređa pobjede – „plavi“ su pod Goricom savladali Sutjesku sa 2:1

i sa trećom uzastopnom pobjedom učvrstili se na vrhu tabele T-Com 1.CFL nakon sedam odigranih kola.

Sva tri gola na Gradskom stadionu u Podgorici viđena su u prvih 13 minuta utakmice – Sutjeska je povela preko Markovića u osmom minutu, dva minuta kasnije poravnao je Vuković, da bi preokret i pobjedu Podgoričana ovjerio Bošković tri minuta kasnije.

Na drugo mjesto izbio je Mogren koji je u Baru deklasirao Mornar sa 5:0. Po dva puta mrežu gostiju pogodili su Gluščević i Matić, da bi tačku na meč stavio Nuhi u posljednjim trenucima utakmice. Aktuelni šampion Rudar remizirao je bez golova sa Barom pred svojim navijačima, što mu je treći uzastopni meč bez pobjede.

Bez golova je završen i duel Grblja i Lovćena u Radanovićima. Minimalne pobjede upisali su Dečić, koji je golom Pepića savladao Mladost, i Zeta kojoj je gol Lađića bio dovoljan za trijumf nad Petrovcom.

Budućnost – Sutjeska 2:1